Kommenteeri

Kui pulm tuleb edasi lükata...

Armsad noorpaarid, kes te olete planeerimas oma pulma 2020 aasta suveks. Küllap on teil praegu ärevad ajad. Niigi tekitab pulmade korraldamine paljudes noorpaarides omajagu stressi. Nüüd, kui teil tuleb seista silmitsi olukorraga, kus teie kaua planeeritud ja detailideni paika pandud pulma toimumine on kahtluse all, võib ainult ette kujutada, kui löödud te olete. Pakun teile selles keerulises olukorras toimetulemiseks välja mõned nõuanded. Tahan, et te teaksite, et te pole oma mures üksi. Teie pulm puudutab palju rohkem inimesi kui vaid teid ennast kahte. Kõik teie teenusepakkujad on teile abiks, võtke nendega ühendust, koos on lihtsam lahendust leida. 

Nähtavasti olete juba isegi jõudnud arusaamisele, et kui plaanisite pulmi aprilli või mai kuusse, siis on kõige kindlam pulmapäev edasi lükata. Veel jõuab oma pulmatiimi ja peokohaga läbi rääkida ning uue kuupäeva kokku leppida. Kui veab, siis veel selleks aastaks. Pettumus, et tuleb oma esialgsest kuupäevast ja plaanidest loobuda, on täiesti mõistetav, kuid uskuge, südamerahu ja teadmine, et olete teinud ainuõige otsuse, kaalub selle üle. Kohe tegutsedes on teil veel lootus jätkata sama tiimiga ja uus pidu ei saa olema mingil moel kehvem kui esialgu planeeritu. Olen kindel, et hoopis vastupidi, ühiselt ületatud raskused ühendavad inimesi ja tegijate tänutunne (et te ei jätnud neid maha keerulises olukorras) kajastub ka nende panuses.    

Millest alustada kui olete otsustanud pulmad edasi lükata?

Uue pulmakuupäeva valimine võib paljudele tunduda keeruline. Kui teie jaoks ei oma kuupäev esmatähtsat rolli, siis alustage sellest, et uurige, milliseid vabu kuupäevi teie peokohal teile pakkuda on. Paljudel populaarsetel peokohtadel on 2020 ja nähtavasti juba ka järgmise suve nädalalõpud suures osas broneeritud, kuid kes ütles, et pulm peab just suvel toimuma ja nädalalõpul?  Kui peokoha vabad kuupäevad teada, siis valige enda jaoks neist paar-kolm sobivamat välja. Seejärel võtke kiiresti ühendust oma korraldustiimiga, et teada saada, millised kuupäevadest sobivad teie korraldustiimi „must have“ liikmetele, nt pulmakorraldaja, pulmaisa, dekoreerija, fotograaf, bänd.

Kui olete paindlikud ja avatud erinevatele võimalustele, näiteks valmis pidama pulmapidu nädala sees, mitte nädalavahetusel, kevadpulma asemel sügispulm vms, võite endalegi üllatuseks olukorrast ka rahalises mõttes võitjatena välja tulla.

Kui olete aga alati unistanud just kevadisest või suvepulmast, siis rääkige oma korraldustiimiga võimalusest pulm edasi lükata 2021 aastasse.

Kui uus kuupäev leitud, andke sellest ka oma külalistele teada, jagades infot veebis, oma pulma jaoks tehtud kodulehel või saatke kutsega samas stiilis kaardike muudetud pulmakuupäevaga.  

Viimane soovitus ja suur palve on loobuda mõttest pulmad üldse tühistada. Jätkates oma tähtsa päeva kavandamist, vaatamata sellele, et see toimub algselt planeeritust hiljem, muudetud kujul või väiksema eelarvega, aitate elus hoida neid väikeettevõtjaid, kes on teile teie tähtsa päeva planeerimisel abiks olnud. Nii mõnedki neist on juba jõudnud teie suure päeva õnnestumisesse panustada oma aega, südant ja muid ressursse.

Ma tõesti usun ja loodan, et me saame sellest kriisist koos kiirelt ja võimalikult valutult üle. Kuigi täna ei ole maailma enam sama, mis veel mõned nädalad tagasi, läheb elu siiski edasi. Armastus ei kao maailmast, seda tuleb juurde. Inimesed armuvad ja abielluvad edaspidigi ning soovivad seda sündmust oma lähedastega tähistada. Tähistamiseks on õnneks erinevaid võimalusi ja nende uute lahenduste leidmine on peokorraldajate ellu toonud täna uue põneva väljakutse.  Mul on tunne, et juba sel aastal näevad meie silmad enneolematult palju eriti ilusaid sügispulmi või miks ka mitte esimest digitaalset pulmatseremooniat. 

Kristiina Sauväli, Zefiir Peokorraldus pulmakorraldaja 

Foto: Laura Strandberg 


Lisa kommentaar

Email again: