Kommenteeri

Millal on õige aeg alustada pulmade ettevalmistamisega

Järgneval teemal ajendas mind kirjutama FB ühes pulmagrupis tulevase pruudi poolt esitatud küsimus- millal on õige aeg alustada pulmade ettevalmistamisega.
Seda teemat puudutades on mul ka omad huvid mängus. Mulle nimelt ei meeldi üldse "ei" öelda toredatele pakkumistele. Kuid paraku tuleb seda aeg-ajalt ikkagi teha. Viimasel ajal päris sageli. Ja just seetõttu, et kuupäev, millal minult dekoreerimisteenust või torti soovitakse, on kiiremate poolt juba kinni pandud. Ma tõesti tahan, et oleks võimalikult vähe neid toredaid noorpaare, kes minu poole oma soovidega pöördumisel "kahjuks ei saa aidata, olen juba hõivatud" vastuse osaliseks saavad.  Seepärast siis mõned väiksed soovitused tulevastele pulmaplaneerijatele.

Eelkõige vastan sellele küsimusele muidugi oma pulmastilisti ja magusameistri kogemustest. Ja vastus on lihtne-mida varem alustate, seda kindlam on, et saate omale pulmapäeva, mis täidab kõik teie soovid ja ootused. Seda kindlam on, et leiate omale kõige meelepärasema peokoha,  pulmaisa, fotograafi, dekoraatori, tordimeistri, bändi vms mis teie jaoks just oluline on.

Palju sõltub mõistagi teie ootustest, nõudmistest, võimalustest. Kindlasti on võimalik vägev pidu organiseerida ka lühema ajaga, kuid minu kogemused näitavad, et üsna levinud on pulmade korraldamine u 6-9 kuud ette. Zefiiri teenuseid on kõige pikemalt ette tellitud 11kuud. Tavaliselt jääb see siiski 6-9 kuu kanti, kuid on juhtunud ka seda, et pulmatordi soovist antakse teada vaid kuu-paar ette. Sellisel juhul peab aga juba omajagu õnne olema.

Olen väga raske südamega pidanud viimaste kuude jooksul "ei" ütlema mitmetele meeldivatele noorpaaridele, kes 2017 suvel pulmi planeerivad. Midagi ei ole teha, suvi on meil pulmapidude tippaeg ja nii lühike või pikk kui ta just parasjagu on. Ma ei tea kuidas on teistel, kuid minu teenuse tellijatele kehtib lihtne reegel- kes esimesena soovi avaldab, see saab. Julgen arvata, et nii nagu Zefiiril, on ka paljudel teistel populaarsetel teenusepakkujatel 2017 suvi juba enamvähem või päris täis broneeritud ja läbirääkimised käivad juba järgmistesse aastatesse.
Seega, kui planeerite pulmi ja soovite selle korraldamisel omale appi turu parimaid või teile isiklikult sümpaatsemaid tegijaid, ei ole kunagi liiga vara, et alustada otsingute ja läbirääkimistega. 
Kui peamised teenusepakkujad on leitud,  on teil endal rahulikum olla ning saate edasi juba lihtsamalt, ühise tiimina oma unistuste pulmapidu ettevalmistama asuda!:) 
Ja veel üks tähelepanek.  Ka siis kui olete täna mõeldnud, et saate ühe või teise asjaga pulmas ise hakkama ja kõrvalist abi ei vaja (olgu see siis kas dekoreerimine, lilleseaded, juuksur, meik, tort, pulmaisa vms),  olge valmis selleks, et mida lähemale pulmapäevale, seda rohkem võite hakata ses osas ümber mõtlema. Ja kui ühel hetkel enne pulmi siiski leiate, et sõbranna asemel võiks soengu teha ikkagi professionaalne juuksur, pulmaisa rolli kanda  jutuka peresõbra asemel kogenud pulmaisa või peoruumi kaunistamiseks ei jätku pulmapäeval endal ikkagi piisavalt aega, võib teile tulla ebameeldiva üllatusena, et professionaalseid abilisi nii viimasel hetkel polegi lihtne leida. Oma kogemustest tean, et üsna vahetult enne pulmi võib pruutpaar, kes esialgu plaanib ise peokoha ära kaunistada, siiski dekoreerijat vajada, sest pulmapäeva lähenedes saab üha selgemaks, et päris kõike ise ja lähedaste abiga siiski ei jõuta. Pulmapäev võiks jääda pruutpaarile ja külalistele ennekõike pidu-, mitte tööpäevaks. Kuigi isetegemises peitub oma võlu, on abi palkamine sellisel tähtsal ja kiirel päeval enamjaolt siiski mõistlik otsus. Laske end poputada ja üllatada, see on teie kahe pidupäev ja nautige seda ilma end liigsete ülesannetega koormamata. Kuigi tõesti, olen näinud ka sellist väga kaunist ja suurt pulmapidu, kus peopidamiseks mittemõeldud tohutu suur ruum muudeti mõne ööpäevaga pruutpaari enda ja nende sõprade, tuttavate abiga võluvaks omanäoliseks peosaaliks. Kahtlemata nõuab selline projekt palju energiat ja organiseerimist, suurepärast ajaplaneerimisoskust ning häid abilisi nii enne kui ka peale pulmapidu. Kui kahtled, kas sul seda kõike piisavalt on, otsi parem asjatundlikud abilised. Ja kui tahad parimaid, alusta kohe!:)
Ilusat ettevalmistusaega! 


Lisa kommentaar

Email again: