Kommenteeri

Üllatuspulmad

Sellest, kuidas pulmapeo korraldamisega raskustesse sattunud noorpaar otsustas lõpuks üllatuspulma kasuks

2018 aasta juulikuus kirjutasid mulle Evelin ja Eldo, et neil on vaja veidi abi pulmadega, mis plaanis pidada 2019 mai lõpus. Kohtusime, tutvusime ja rääkisime mõtetest. Selleks ajaks olid sobiva peokoha otsingud armsa noorpaari juba veidi ummikusse ajanud, sest nagu selgus, ei ole väikesele seltskonnale privaatse peo korraldamiseks sobivat kohta Pärnumaal sugugi lihtne leida.  Kaalusime juba tõsiselt pulmapäeva vaid noorpaarile isekeskis, kui otsustasin neile välja käia hulljulge idee- et nad ise korraldamise pärast rohkem üldse muretsema ei peaks, võtan pulmapäeva planeerimise enda kanda ja korraldan neile üllatuspulmad. Idee oli, et lepime kokku kuupäeva ja mõned olulisemad detailid, kuid suurem osa, sh tseremooniakoht, peokoht, üllatusesineja jms jäävad pulmapäevani saladuseks. Ja seda nii pruutpaarile kui ka nende lähedastele, kes on pulmakülalisteks kutsutud. Minu suureks rõõmuks olid Evelin ja Eldo selle ideega kohe päri. Leppisime detailides kokku ja alguse sai mu pulmakorraldajana tegutsetud aja kõige erilisem kogemus.

Alles siis kui olime üllatuspulmades kokku leppinud, jõudis minuni see teadmine kui vastutusrikka kohustuse ma endale tegelikult võtnud olin. Pulm ei ole suvaline pidu, see on kahe inimese elu kõige tähtsam päev, mis jääb igaveseks nendega ning mis peab olema seetõttu perfektne ning neile omane. Minu suurim soov oligi korraldada pulmapäev, mis oleks mõnusalt privaatne, noorpaari oma nägu ning kuigi osales vaid 10 inimest, pidi see päev siiski olema täiuslik, et  ei puuduks midagi, mis ühe õige pulma juurde käib. Õnneks olid Evelin ja Eldo väga usaldavad ning kogu selle pulmapäevani jäänud 10 kuu jooksul ei näidanud nad hetkekski välja kahtlemise või kahetsuse märki.

Pidasime Eveliniga maha pika ja usaldusväärse kirjavahetuse (mille järele täna, kuu aega peale pulma juba veidi igatsen) , kohtusime enne pulma silmast silma kolmel korral ja selle ajaga püüdsin neid toredaid ja pealtnäha väga tagasihoidlikke noori rohkem tundma õppida. Mis neile meeldib ja mis ei meeldi, mida nad koos teha armastavad, mis tööd teevad ja millised on hobid, mida kohvikus süüa ja juua tellivad, millised on lemmikvärvid jms… Tohutult huvitav on see pruutpaari tundmaõppimise protsess. Kuid ega täit kindlust selles, et olin nende tegeliku olemuse õigesti ära tabanud, enne ikka ei saanud kui pulmapäev käes ja vahetu reaktsioon näha ja tunda.

Pulmapäev oli imeilus ja sujus suurepäraselt. Kuna sõnu jääb väheks selle imelise päeva emotsioonide edasiandmiseks, siis lasen fotograaf Maarise tehtud piltidel enda eest rääkida. Tänan veelkord südamest Evelini ja Eldot, et sain teie unistuse täitumisele kaasa aidata! Tänan kõiki, kes selle päeva õnnestumisele kaasa aitasid: ääretult tore Tori Siidritalu pererahvas, andekas fotograaf Maaris Puust, südamlik ja vaimukas tseremooniameister Janek Pallase, armastuslaulude jumal Alen Veziko, meigivõlur Lembe Lemmiksoo ja pulmaautojuhina sümpaatse debüüdi teinud Sander Sauväli.

Vaata galeriid:  http://www.zefiir.ee/tooted/pulmad-1/evelini-ja-eldo-ullatuspulm
Lisa kommentaar

Email again: